ESTIU 2020 AL TENNIS

del 22 de juny al 10 de setembre

A través del següent vídeo us expliquem pas a pas, com fer les inscripcions:

NOVETAT
– A tots els nens/es dels casals d’estiu se’ls hi deixarà el material de flotació que requereixin (segons les necessitats de cadascú) per la piscina. Aquest es desinfectarà desprès de cada ús.

Com bé ja sabeu, estem en un moment d’excepcionalitat a causa de la situació ocasionada per la COVID-19, que ens obliga a prendre totes les mesures de seguretat, salut i higiene per a l’obertura de les instal·lacions.
Les activitats d’estiu es podran dur a terme al nostre club amb total seguretat i seguint tots els protocols que ens marqui la Direcció General de Joventut i Esport.
Estem formats i preparats per seguir els protocols específics per cada activitat. Es treballarà en grups reduïts de 10 infants, amb un director i responsable d’higiene i salut, respectant les distàncies de seguretat per tal que tots els vostres fills gaudeixin d’un bon estiu amb total tranquil·litat i seguretat.
Per poder mantenir aquesta distància de seguretat entre els infants dels diferents grups, el club disposarà de més espais dels que anys anteriors teníem.


INSCRIPCIONS
Aquest any s’ha modificat la forma d’inscriure els infants a les activitats, ja que s’haurà de fer tot a través de la web del club. L’elecció de les setmanes i grup, el pagament i l’entrega de la informació requerida es farà a través d’un formulari on-line per evitar la inscripció presencial.
Caldrà omplir on-line la inscripció que trobareu en aquest enllaç l’enllaç amb totes les setmanes que vulgueu apuntar el vostre infant i adjunteu tota la informació que se us requereix. Allà mateix es calcula l’import  total i caldrà abonar telemàticament l’import total de la inscripció
Amb la inscripció, caldrà adjuntar a els següents documents (en format d’escaneig o fotografia):
– Full d’inscripció completat i signat per ambdós pares (podeu trobar el document a la web).
– Declaració responsable que l´infant/adolescent reuneix els requisits de salut i de coneixement del context de pandèmia actual i les circumstàncies i risc que comporta. (podeu trobar el document a la web).
– Targeta sanitària.
– Carnet de vacunes


Les mesures de seguretat ens condicionen a
regular el volum d’infants amb grups reduïts. Per tant, aquest any disposem de places limitades seguint l’ordre d’inscripció. El nou sistema d’inscripció web regularà el nombre de places disponibles segons setmana i edat. Us aconsellem no tardar en formalitzar la inscripció ja que no podrem assegurar la plaça a tothom.
– Obertura d’inscripcions per als socis i subscriptors d’El 9 Nou: a partir del 26 de maig.
– Obertura d’inscripcions per als no socis: a partir del 9 de juny.


REUNIÓ INFORMATIVA

La reunió informativa de mares i pares va tenir lloc el dijous 4 de juny a les 20 h a través de videoconferència on es van resoldre els dubtes existents.


PROTOCOL D’ACCÉS A LES INSTAL.LACIONS
Aquest any, el format d’accés a les instal·lacions del Club Tennis Vic serà diferent. L’accés dels infants d’Activitats Esportives serà per la porta lateral del frontó, situat just al final del carrer de l’Escola Andersen, on podreu accedir amb cotxe i aparcar fàcilment.
L’accés dels grups de Tallers/Campus i English Summer Camp serà per la porta d’accés al pàdel, on un monitor els acompanyarà al grup que li correspongui. Se seguirà la mateixa dinàmica per recollir els infants a l’hora de marxar.
També s’oferirà la possibilitat gratuïta de deixar els nens al club a partir de les 8.30 h per afavorir l’arribada de forma esglaonada al club.

Consulta els plànols d’ubicació de cada grup:
Tallers i Campus
Activitats Esportives
English Summer Camp


ACTIVITATS
A part de les activitats i jocs de sempre, s’incorporaran continguts relacionats amb la situació actual, per veure com ho estan vivint els infants i poder compartir experiències entre tots plegats. Tot seguit en detallem algun exemple:
– L’aprenentatge en les noves rutines, especialment les que tenen a veure amb la higiene i la protecció, i el protagonisme d’infants i joves en aquests nous aprenentatges.
-La retrobada i contacte amb la natura i els espais oberts.
– La recuperació del sentit de comunitat: les interaccions socials, el retrobament amb les amistats, el contacte amb referents adults més enllà del nucli familiar…


L’Estiu al Club Tennis es presenta amb una gran diversitat d’activitats i esports.

El club us ofereix tres possibilitats de casals d’estiu diferents entre ells per a tots els nens i nenes (des de 3 anys fins a 16) perquè gaudeixin d’un bon estiu:
1. Tallers i Campus
2. Activitats Esportives
3. English Summer Camp

1. Tallers i Campus

Volem que els nens i nenes passin un estiu genial, així que el format d’aquest casal és purament lúdic i recreatiu, enfocat tant per als més petits, amb activitats i tallers, com per als més grans, amb jocs a l’aire lliure i dinàmiques recreatives.

Els grups faran sessions de TENNIS, ANGLÈS i PÀDEL, juntament amb les multi activitats esportives.

Per tal de respectar les distàncies de seguretat entre grups, possiblement es reduiran els dies d’accés a la piscina. Tot i així, els nens es refrescaran cada dia, ja sigui amb jocs d’aigua o accés a la piscina. Anirem informant a la web del club de les novetats al respecte.

Els infants que necessitin material de suport per nedar, cal que portin el seu. Els infants de 3-4 anys no els hi cal ja que estan a la piscina petita.

En les properes setmanes podreu consultar els horaris de cada grup per veure les activitats i dinàmiques que faran cada dia. Estem pendents de la nova normativa de la COVID-19 per adaptar els espais definitius.

Amb els tallers i campus se segueix una temàtica en què cada setmana es dedicaran dues sessions per treballar i veure la seva evolució al llarg de les setmanes que dura el casal. Aquesta temàtica i les activitats sempre s’adapten a l’edat de cada grup.

Aquest any, la temàtica d’estiu es basa en “Com combatre el monstre Coronavirus (Covid-19)”. Els nens han de seguir les normes establertes per combatre el monstre Coronavirus (semàfors, cartells, distanciament…).

En les properes setmanes podreu consultar els horaris de cada grup per veure les activitats i dinàmiques que faran cada dia. Estem pendents de la nova normativa de la COVID-19 per adaptar els espais definitius.

Aquesta opció de casal és per a nens i nenes a partir del curs cursat de P2 (2017) fins a 2n d’ESO.

Tot seguit podeu veure els diferents grups de Tallers i Campus.

GRUPS DE TREBALL* (curs fet)

– Jardí verd clar: P2 i P3 (a partir del 2017 -inclòs-)
– Jardí verd fosc: P3
– Jardí groc: P4
– Jardí vermell: P5
– Jardí taronja: 1r
– Jardí blau: 2n
– Ludotècnia: 3r i 4t
– Campus: 5è, 6è, ESO

(* El club es reserva el dret de modificar els grups en funció dels inscrits)

2. Activitats Esportives

Els nens i nenes poden escollir entre TENNIS o PÀDEL i serà l’esport principal que realitzaran una hora i mitja cada dia. Es complementarà amb multiactivitats, jocs i entrenaments físics per tenir un estiu d’allò més enèrgic.

Per tal de respectar les distàncies de seguretat entre grups, possiblement es reduiran els dies d’accés a la piscina. Tot i així, els nens es refrescaran cada dia, ja sigui amb jocs d’aigua o accés a la piscina. Anirem informant a la web del club de les novetats al respecte.

A partir de 2n de primària, els nens i nenes podran escollir entre tennis o pàdel, però el grup dels nenes i nenes de P5 a 1r faran tennis per treballar la base dels esports amb raqueta, amb algunes sessions de pàdel.

En les properes setmanes podreu consultar els horaris de cada grup per veure les activitats i dinàmiques que faran cada dia. Estem pendents de la nova normativa de la COVID-19 per adaptar els espais definitius.

Aquest format de casal és especialment per a tots els nens i nenes amb molta energia, que de ben segur arribaran a casa ben cansats i amb ganes de més.

Els nens i nenes a partir del curs cursat de P5 fins a 4rt d’ESO s’hi poden inscriure.

Tot seguit podeu veure els diferents grups d’Activitats Esportives.

GRUPS DE TREBALL* (curs fet i esport a escollir)

– Petits: P5 – 1r (tennis)
– Iniciació: 2n (tennis o pàdel)
– Mitjans 1: 3r (tennis o pàdel)
– Mitjans 2: 4t i 5è (tennis o pàdel)
– Grans: 6è o superior (tennis o pàdel)

(* El club es reserva el dret de modificar els grups en funció dels inscrits)

3. English Summer Camp

La segona edició de l’English Summer Camp ofereix un casal d’estiu 100% en ANGLÈS amb MONITORS NADIUS. Els nens podran combinar la diversió de l’estiu aprenent anglès amb multiactivitats, jocs, piscina i moltes coses més.

En les properes setmanes podreu consultar els horaris de cada grup per veure les activitats i dinàmiques que faran cada dia. Estem pendents de la nova normativa de la COVID-19 per adaptar els espais definitius.

Per tal de respectar les distàncies de seguretat entre grups, possiblement es reduiran els dies d’accés a la piscina. Tot i així, els nens es refrescaran cada dia, ja sigui amb jocs d’aigua o accés a la piscina. Anirem informant a la web del club de les novetats al respecte.

En les properes setmanes podreu consultar els horaris de cada grup per veure les activitats i dinàmiques que faran cada dia. Estem pendents de la nova normativa de la COVID-19 per adaptar els espais definitius.

En aquestes jornades lúdiques en anglès es faran grups de treball en funció de l’edat o el nivell de llengua, en què els nens interioritzaran vocabulari i expressions parlant en anglès amb els monitors. El contingut del casal està tot adaptat a través de cançons, contes, teatre, manualitats i jocs. L’horari en llengua anglesa és de 9 a 13 h o a 15 h.

Aquesta opció de casal és per a nens i nenes a partir del curs cursat de 1r de primària  fins a 2n d’ESO.

Tot seguit podeu veure els diferents grups de l’English Summer Camp.

GRUPS DE TREBALL* (curs fet)
– English Summer Camp A: 1r, 2n, 3r de primària
– English Summer Camp B: 4t, 5è, 6è de primària i 1r ESO

(* El club es reserva el dret de modificar els grups en funció dels inscrits)

* S’oferirà el servei bon dia de 8 h a 9 h i el servei tarda de 15 h a 17 h en català.

* De 15 a 17 h s’ajunten tots els casals en un sol grup.

COORDINADORS I EQUIP DE MONITORS

Els coordinadors d’aquest casal son en Gil Pau Romeu responsable dels Casals d’estiu del Club Tennis Vic i Graduat en Ciències de l’Activitat Física i l’Esport (CAFE), i la Maite Vila Vilà, directora d’escola de tennis (ROPEC) i coordinadora actual del Pàdel del Club Tennis Vic.

El nostre equip de monitors us està esperant, per jugar plegats i fer d’aquest estiu el millor de tots.

L’equip de monitors ha rebut una formació oficial de com actuar en les diferents situacions de la COVID-19, i realitzaran un control diari de la simptomatologia dels nens i nenes per tal de poder gaudir tots plegats.

Les nostres instal·lacions, tennis, pàdel, piscina, poliesportiva, frontó, pista de volei platja, ludoteca, els espais verds i les ombres dels grans arbres, ofereixen als nens la millor opció per passar un estiu entretingut i refrescant.

 

QUÈ CAL PORTAR?

Degut a les mesures de seguretat i higiene per la COVID-19, aquest any és imprescindible que tothom porti el seu material. AIxò implicarà motxilles més grans, sobretot pels més petits. Deixaran les motxilles a cada punt de trobada al matí, i agafaran el material que necessitin per cada activitat. 

Com cada any, recordeu de portar tot el material marcat amb el nom. 

– Motxilla
– Esmorzar
– Aigua. És probable que les fonts estiguin tancades degut al COVID-19. Important!
– Banyador, tovallola i xancletes
– Crema solar d’esprai per evitar tenir contacte al posar la crema. (Es recomana que vinguin amb crema des de primera hora del matí)
– Casquet de piscina i ulleres d’aigua.
– Raqueta de Tennis o pala de Pàdel. (El club disposa de material, però s’aconsella que portin la seva pala o raqueta).

 

SERVEIS EXTRES

– Servei bon dia: de 8 h a 9 h.
– Servei migdia: de 13 h a 14 h.
– Servei tarda: de 13 h a 15 h o bé de 13 h a 17 h.

PREUS

Preus setmanalsSOCINO SOCI
9 -13 h60 €75 €
15.30- 19.30h60 €75 €
13 a 15 h (dinar inclòs)+ 45 €+ 56 €
13 a 17 h (dinar inclòs)+ 67 €+ 84 €
Servei Bon dia / Migdia+ 10 €+ 12,5 €
Dinar (preu/dia esporàdic)+ 10 €+ 12,5 €

* Socis: descompte del 15% per a família nombrosa (només aplicable a la tarifa de 9 a 13 i de 15.30 a 19.30 h).

 

PROMOCIONS PER SOCIS I NO SOCIS

– Promoció 4 setmanes: 210€
– Promoció 5 setmanes: 260€

INFORMACIÓ COMPLEMENTÀRIA

– En les setmanes de 4 dies s’aplicarà un 20% de descompte.
– Per garantir la vostra plaça cal que la inscripció estigui signada i amb l’import abonat.
– En cas de baixa un cop iniciada l’activitat, no es retornarà l’import abonat.
– Les promocions es comptaran segons l’ordre de les setmanes inscrites.
– Els participants als casals d’estiu en una de les promocions de casal d’estiu, que no siguin alumnes de l´escola de tennis o pàdel, gaudiran gratuïtament en concepte de prova dels primers 15 dies de l’inici de l’escola.

 

MENJADOR I ESMORZARS

S’ha desenvolupat un protocol de menjadors per al COVID-19, on no ocuparan un espai on hi hagi hagut un altre infant sense que s’hagi desinfectat. Es mantindran les distàncies de seguretat i els monitos i el personal del restaurant són els qui serviran el menjar. 

Consulta els menús dels dinars al Restaurant Idoni.

Durant els esmorzars es mantindrà la distància de seguretat entre ells i com sempre hem fet, els monitors vetllaran perquè cada infant o adolescent només manipuli el seu menjar.

 

RECOMANACIONS

Per qualsevol dubte o aclariment, no dubti en posar-se en contacte amb els coordinadors del casals mitjançant per mail petittennis@clubtennisvic.cat o bé per el telèfon del CT Vic  93.883.34.60 i ells es posaran en contacte amb vosaltres.

 Recomanem revisar periòdicament la web del CT Vic (apartat de l’Estiu al Tennis), on hi haurà un apartat de darreres informacions o novetats que seran les que anirem adaptant en funció  de les noves normatives que puguin sorgir.

T’hi esperem!

Galeria de l’Estiu al Tennis 2019